DYO Nanotex Işıkla Temizlenen Boya


DYO  N02 – Nanotex – Nanoteknolojik, Işıkla Kendini Temizleyen Dış Cephe Boyası

DYO Nanotex

Özellikler Tanım : Nanoteknoloji ile üretilmiş, su bazlı, yağmur suyu ve fotokatalitik özelliği sayesinde güneş ışığı ile kendi kendini temizleyebilen, her türlü duvar yüzeylere yapışan, mat, akıllı dış cephe duvar boyasıdır.

Fotokatalitik temizlenme: İçerdiği nano parçacıklar ve reçinenin gözenekli yapısı sayesinde zamanla yağmur suyu ve hava ile taşınarak yüzeyde tutunan organik kirleticiler güneş ışığı etkisiyle parçalanarak zararsız bileşikleri olan CO2, su, nitrat ve sülfat tuzlarına dönüşür. Yüzeyde oluşan tuzlar rüzgar veya yağmur suyu ile temizlenir.

Özellikleri : Alkali ve kimyasal direnci oldukça yüksek olan ve 21.yüzyıl teknolojisi ile üretilmiş Nanotex mükemmel su iticiliği ve fotokatalitik temizleme özelliği sayesinde yüzeyde kir oluşumunu engeller. Su, nem, güneş ışınları, hava kirliliği ve endüstriyel hava şartları gibi normal ve korozif atmosfer koşullarına karşı dayanıklılığı mükemmeldir. Suyu geçirmemesine rağmen su buharı geçirgenliği yüksektir. Yüksek örtücülüğe sahiptir. Uygulandığı yüzeyde canlı ve doygun görünüm verir. Zararlı uçucu organik maddeler içermeyen (düşük-VOC) özelliğinden dolayı sağlığa zararsız, antibakteriyel, çevre dostu ve kokusuzdur. Renkleri solmaz.

Uygulama Alanı : Her türlü beton, gaz beton, briket, tuğla, sıva ve benzeri mineral yüzeylerde kullanılır.

DYO Nano Dış Cephe Boyası Nasıl Uygulanır:

Yüzey hazırlığı: Nanotex’ in uygulanacağı yüzeyler her türlü yağ, kir, gevşek ve kabarmış tabakalardan temizlenmeli, camsı ve parlak dokularda ise boyanın tutunabileceği bir yüzey oluşturulmalıdır. Tozlu ve zayıf dokulu yüzeyler ile, eski boyalı yüzeylerde kabaran ve tozuyan kısımlar temizlenmelidir. Gerektiğinde boyanmamış ham duvarlarda yüzey tamiratı ve dolgu için çimento esaslı yüzey düzeltme malzemeleri kullanılabilir. Kılcal çatlakların tamiratı ve sıyırma için Akrofiller Dış Cephe Duvar Macunu kullanılmalıdır.

Astarlama : Kurumasını tamamlamış yeni ham sıvalı yüzeylerde Nanotex Dolgulu Astar %10-20 oranında inceltilerek tek kat olarak uygulanır. Çok kireçli , emici, zayıf vb. gevşek dokulu yüzeylerde ise zemini sağlamlaştırmak amacıyla Universal Binder inceltilmeden tek kat olarak kullanılmalıdır. “Astarlama işleminde kesinlikle izolasyon astarları kullanılmamalıdır.”

Boyama : İlk ve ikinci kat hacimce %10 su ile inceltilerek iki kat halinde uygulanır. Boyama, astarlama işleminden en az 24 saat sonra yapılmalı ve hava şartlarına bağlı olarak katlar arası en az 6 saat beklenmelidir.

Kuruma Süresi (23°C): Dokunma kuruması 1-2 saat, sert kuruması 24 saat’tir.

Boyanabilen Alan : Nanotex Dolgulu Astar kullanıldığında, tek katta yüzeye bağlı olarak, 1lt ile 8,5-10 m2, 1 kg ile 6-7 m2 alan boyanır. Dyobinder veya Universal Binder kullanıldığında, tek katta yüzeye bağlı olarak, 1lt ile 7-8,5 m2, 1kg ile 5-6 m2 alan boyanır.

NOT: Uygulama yapılacak yüzeylerin sıcaklığı +5 C°’nin üzerinde olmalıdır.

DYO DIŞ CEPHE RENK KATALOGU/KARTELASI

- 3.931 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

3 Responses to “DYO Nanotex Işıkla Temizlenen Boya”

  1. […] Yazılar:DYO Nanotex Işıkla Temizlenen Boya1001 Renk KartelasıMarshall Renk KartelasıFilli Boya Alpina İç Cephe Renk KartelasıMutfağı Ne […]

  2. metin diyor ki:

    Profesyonel ev boyama hizmeti veren http://www.evimiboya.com dyo ürünlerini sorunsuz olrak kullanmaktadır.

  3. Benim salon mobilyalarım kahverengi, halıda açık bej üsünde açık mavi ve kiremit renleri hakim.Duvarı kum beji diye bayadık kese kağıdı gibi koyu bir renk çıktı.Bu koyuluğu açmak için perdeleri hangi renkten seçebilirim? Birde salonda kolon kısımları nasıl bir açık renge boyatabilirim?

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing