Mutfak Planlamasında İpuçları


MUTFAĞIN PLANLANMASI

Peki, nedir mutfak? Sadece yemek pişirdiğimiz, evlerimizin bir bölümü mü? Yoksa günün en keyifli anlannın geçtiği yaşam alanları mıdır?

Günümüzde konut alırken de en çok üstündedurulan ve dikkat edilen mutfakların dizaynı ve kalitesidir. Kendini sürekli yenileyen sektör içerisinde zamanı yakalamak ve tasarımın öncüsü olmak bir şan olmuştur Tüketiciye her zaman dürüst ve yenilikçi hizmeti vermek, ürün devamlılığı ve firma garantisini vermek; İhtiyaç doğru tespit edip geniş alternatifler içerisinde her zaman en iyiyi sunmak en büyük sorumluluk olmalıdır.

İstikbal Regina Arte Mutfak

Mutfak ile ilgili alacağınız bir satın alma ve yenileme kararı, gelecekte hayatınızın her gününü etkileyeceğinden bu konuda bir uzmana danışılmalıdır. Böyle bir kararın gerçekleşmesi aynı zamanda belirli bir takım birikimlerin rasyonel harcanması anlamına da geldiğinden bu türden kararlar dikkatle verilmelidir Bir showrooma gidip hayalinizdeki mutfağın seçimini, aceleyle yapmadan once gerçekten ne istediğinizi bir kere daha dikkatle düşünün. Çünkü mekanınız ancak ayırdığınız bütçe içinde gerektiği gibi planlanıp işlevine kavuşursa rüyanız gerçek olabilir Bunun için de showroomu ziyaret etmeden önce, düzenlenecek mekanınız da şu anda nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığınızı, nelerin işlevsel nelerin işlevsel olmadığını tespit etmeniz iyi olacaktır Mutfaktaki eviyeyi belki bir miktar sağa veya sola almak gerekebilir, belki daha geniş bir tezgâha ve daha fazla dolaba ihtiyaç vardır.

İyi tasarlanmış bir mutfak birbirine benzer bir sürü dolaptan oluşmaz ve oluşmamalıdır Yaratıcı tasarımcılar bir mekanda mutfak projesi çizerlerken model ve renk kombinasyonları da dahil, yaşarken mutluluk verecek mekanlar yaratırlar. Cam kapaklar, açık raflar, krom askı sistemleri ve krom papağanlar ile kullanılan 5 cm kalınlıkta raflardan oluşan asma dolaplar en popüler seçeneklerdir. Yine tencere ve tavalar için tasarlanmış derin çekmece dolapları sıradan bir alt dolaptan daha fonksiyonel, daha şık ve daha etkileyicidir.

90 cm’lik geniş ve 47 cm’e kadar ulaşan derinliklerde tencere tava çekmeceleri, çelik paneller, farklı renkte bazalar. Çelik ve alüminyum görünümlü ocak arkalıkları veya farklı renklerde cam tezgâh araları son moda eğilimlerdir Tezgâh aralarına yerleştirilen bazı üniteler ile askılar da bu ölü alanın kullanımı için ideal çözümdür.

Büyük mutfaklarda hazırlık ve pişirme ve bulaşık yıkama gibi bölgelerin birbirinden ayrılması için değişik yüksekliklerde (tezgâh bitiş yüksekliği 82 cm’den 111 cm’e kadar ayarlanabilen) yer dolaplarının yerleştirilip tasarlanması veya bunların değişik renk ve modellerde öngörülmesi diğer akılcı çözümler arasındadır Artık pek çok kimse sıra sıra dizilmiş dolaplar yerine bu tür hareketli görünümleri tercih etmektedir. Günümüzde herkes mutfağı evinin merkezi olarak planlıyor Artık mutfaklar ailenin bir araya gelip vakit geçirdiği, arkadaşların ve misafirlerin ağırlandığı, en güzel gecelerdeki sıcak sohbetlerin ve keyifli anların yaşandığı kilit mekânlar. Metrekare olarak geniş, fonksiyon olarak kapsamlı.

- 1.101 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Responses to “Mutfak Planlamasında İpuçları”

  1. […] Mutfak Planlama İpuçları […]

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing