Yatak Odanızı Ufak Dokunuşlarla Değiştirin


Yatak odalarımız, en özel köşemiz! Hepimiz için mahrem olan ve zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz yatak odalarımızda ufak dokunuşlarla yeni ve taze bir hava yaratmaya ne dersiniz?

yatak-odasi4

Bunu yaparken ilk önce konfora sonra da görüntüye önem vermeliyiz. İçinde rahat edemediğimiz bir oda nasıl görünürse görünsün bizi cezbetmeyecektir. Unutmayın evin her köşesini diğer aile fertleri ya da misafirlerle paylaşabilirsiniz ama yatakodanız yanlız ve yanlız sizin olmalı ve sizi yansıtmalıdır.

Yazın ortalarına geldiğimiz ve kendimizi yenilediğimiz şu günlerde biraz değişikliğe ne dersiniz?

Önce yatak odamızda güzel bir enerji yaratalım:
yatak-odasi11. Yatağınızın bir duvara dayanması, ortada bağımsız olarak durmasından çok daha sağlıklı olacaktır. Duvara dayanan bir yatak, insanda uyurken, bir yere ait olma hissi uyandırır ve sizi huzurlu hissettir.

2. Yatak odanızda aynalardan mümkün olduğu kadar uzak durmaya özen gösterin, aynalar sürekli olarak değişik alan ve objeleri yansıttıklarından, enerji olarak ta yorucu olabilirler.

3. Odanızda kırmızı tonlar yerine beyaz, bej tonları gibi daha sakin renkler tercih etmeniz, sizin de daha dingin ve rahat olmanızı sağlar.

4. Loş bir aydınlatma herzaman direk ve kuvvetli bir ışıktan daha huzur vericidir. Hatta havanın geç karardığı şu yaz aylarında mum ışığı, odanızda çok romantik bir hava yaratabilir.

Şimdi de odamıza taze ve yeni bir görüntü vermek, ya da makyaj yapmak için neler yapabiliriz bir bakalım.

yatak-odasi21. Duvarları boyayalım: En pratik ve ekonomik çözüm olan boya ile odamızda tamamen yeni ve farklı bir tarz yaratabiliriz. Açık renklerde farklı olmak isterseniz yeşilin, mavinin pastel tonlarını, ya da herzaman her tip mobilyaya uyum sağlayan bejleri, koyu renklerde ise vizon ve lacivert gibi tonları seçebiliriz. Tek bir duvarı çok farklı bir renge boyayarak ta odanın özel bir alanını vurgulamış oluruz.

2. Duvar kağıdından yatak başı yaratalım: Nasılmı? Yatağımızın dayandığı duvarın, yatakbaşı gelecek kısmını istediğimiz ölçüde kestiğimiz duvar kağıdı ile kaplayabilir ve çok farklı ve yaratıcı bir görüntü sergileyebiliriz.

3. Ahşap perde çıtasından yatakbaşı yapalım: Bir öneri de ahşap perde çıtasını yatağımızın dayandığı duvara monte etmek ve sevdiğimiz bir kumaşı bu çıtadan sarkıtarak farklı ve şık bir yatak başı yaratmak.

yatak-odasi34. Yatak örtümüzde ve perdemizde yeni bir tarz yakalayalım: Mevcut yatak örtümüz ve perdemiz tek renk bir kumaştan yapılmış ise etrafına 10-15cm kalınlığında farklı bir renk bordür geçerek hem mevcut perde ve örtümüzü kullanmış hem de yepyeni bir görüntü elde etmiş oluruz.

5. Ahşap zemini boyayalım: Mevcut zemininiz parke ise ve sistre zamanı gelmişse alternatif olarak parkenizi beyaz ve bejin tonlarına boyayabilir ve odanızı daha ferah bir havaya büründürebilirsiniz. Açık ve klasik renkler üzerine koyacağınız mobilyalarla da kolaca uyum sağlayacaktır.

İşte yatak odalarınız için farklı ve yeni öneriler.

Biz ve her gecemizi geçirdiğimiz yatak odalarımız, bazı zaman aralıklarında değişiklik ve yenilikleri hak ediyoruz. Unutmayalım, evimizdeki her yenilik kendimizdeki değişimin yansımasıdır. Her sabah daha huzurlu ve mutlu uyanmanız dileğiyle.

Kendinizin ve evinizin tadını çıkarın.

Serra Kaslowski

- 919 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing