Perde Modelleri


Perde Türleri

STOR PERDE
Çoğunlukla güneşlik olarak kullanılsa da farklı süsleme çalışmaları ile tek başlarına modern, dekoratif, pratik ve ekonomik çözümler yaratabilir… Yaylı ve zincirli olmak üzere iki farklı mekanizma seçeneği bulunur. İsteğe bağlı olarak motorlu mekanizma da uygulanabilir.

Kumaş Stor
Ahşap Stor
Güneş Kırıcı Perde

JALUZİ PERDE
Dışarıyı seyretme imkanı verirken içeriyi göstermeyen ürünlerdir. Kullanımı kolay ve pratiktir. İki farklı seçeneği bulunmaktadır.

Ahşap Jaluzi
Alüminyum Jaluzi

perde modelleri

DİKEY PERDE
Hafif olması, kolay takılıp çıkartılabilmesi, kolayca temizlenebilmesi, pratik mekanizması ve az yer kaplaması sayesinde her geçen gün daha fazla kullanılmaktadır. Mobilyalarınızla uyum sağlayacak renk ve desen seçenekleriyle dekorunuzu tamamlayacaktır. Dikey perdeler kullanıldığı mekanı daha geniş göstermektedir.

Dikey perde sisteminde bir alüminyum ray üzerinde bantları taşıyan vagonlar bulunur. İp mekanizması bantları iki yana hareket ettirmeyi sağlarken; zincir kumandası bantları kendi ekseninde döndürerek ışık ayarı yapılmasını sağlar.

Kumaş Dikey Perde
PVC Dikey Perde

JAPON PERDE
Mekanizma olarak 50-60 cm’lik kumaş panellerini bir ray üzerinde hareket ettirecek şekilde hazırlanmış ip veya motorlu sistemlerdir. Her türlü kumaş ile uygulanmaları mümkündür. Ortadan açılabilir ya da 2 yana hareket ettirilebilir şekilde hazırlanabilir. Özellikle geniş ve yere kadar olan pencerelerde tercih edilmelidir.

Japon Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?
Japon perdeler için en doğru ölçü tavan ölçüsüdür. Pencere genişliği fazla olan camlarda ölçü isteğe göre eşit kumaş panellere bölünebileceğinden panel için pencerenin sağı veya solunda panellerin toplanacağı bölümün olmasına dikkat edilmelidir.

MEKANİZMALI PERDE
Katlamalı perdeler kademeli olarak katlanarak toplanır ve açılır. Üzerinde perdeyi hareket ettiren ip ya da kurdelaların bulunduğu makaralar ve kumanda zinciri bulunur.

Çubuklu Katlamalı Perde
Doğal Katlamalı Perde
Balon Perde

BRİZ PERDE
Briz, metal ya da ahşaptan yapılmış ince perde çubuklarıdır. Hareketli ve açılır kanatlarda, pencerenin alt ve üst kısmına çubuk (briz) takılarak, bu çubuklar üzerinden perde uygulanabilir. Kanat ile birlikte açılıp kapanmasından dolayı oldukça kullanışlıdır. Kullanım alanları pencere ile tavan arasındaki payın yetersiz olduğu yerler ve mutfak pencereleridir. Yumuşak dökümlü kumaşlar veya tül tercih edilmelidir.

Briz Perde ölçüsü Nasıl Alınır?
Briz çubuklarının monte edilebileceği yerden doğramanın kolları dışarıda kalacak şekilde en ölçüsü alınır. Yükseklik ölçüsü de yine açılan camların boyundan itibaren alınabilir.

RUSTİK PERDE
Metal, ahşap gibi boru veya çubukların üzerinde farklı dikiş şekillerine göre yapılan uygulamadır. Tercihe göre istenilen cinste kumaş kullanılabilir. Genellikle perdelik denilen alçı veya ahşap perde kanallarının olmadığı yerlerde tercih edilir.

Rustik Perde Ölçüsü Nasıl Alınır ?
Duvardan ölçü en şekli en uygun olanıdır. İsteğe göre tavana da takılabilir. Duvardan ölçü alırken pencerelerin kenarlarından 15-20 cm taşılacak şekilde ölçü alınır. Eni 180 cm’yi aşan rustik ölçülerinde ortaya taşıyıcı ayak takılması gerekli olacağından perdenin 2 parça şeklinde kullanılması gerekir.

GERDİRME PERDE
Ahşap, metal veya alçı perdeliklerin bulunmadığı alanlarda kullanımı kaçınılmaz aksesuar seçeneklerinden biridir. Çelik telin estetik bağlayıcılar ile gerdirilmiş şeklidir. Tekli, ikili ve üçlü seçenekleriyle sıralı perdeler oluşturulabilir.

TÜL PERDE
Organze, keten, polyester, ipek gibi birçok tül grupları kullanılarak dikilebilir. Perde rayları veya boruları üzerine farklı şekillerde uygulanabilirler. Perde üzerine dikilen ruletlerle hareket ettirilir. Perde kapalıyken gün ışığından yararlanmak ve dışarısı görülebilirken mahremiyeti korumak, işlevsel kullanım avantajlarıdır.

- 4.219 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing