Dolap ve Çekmece Kapakları Nasıl Değiştirilir?


Mutfak Dolaplarının Kurulumu –Dolap ve Çekmece Kapaklarını Değiştirme

Eskiyen dolapların ve çekmecelerin kapaklarını kolay bir şekilde değiştirebiliriz. Tek yapmamız gereken tornavidayla, menteşelerde bulunan vidaları sökmek ve şarjlı matkapla yeni vidalarımızı takmaktır.

1.Eski dolap kapağını çıkaralım:Yılıdız tornavida yardımıyla menteşelerin üzerinde bulunan vidaları sökelim ve dolabın kapağını çıkaralım.
2.Menteşeyi yeni dolap kapağına vidalayalım:Menteşeyi kapağın üzerinde bulunan menteşe yuvasına oturttuktan sonra gönye yardımıyla menteşenin düzgün olup olmadığını kontrol edelim. Daha sonra menteşeleri şarjlı matkapla kapağın üzerine vidalayalım.
3.Yeni dolap kapağını takalım:Yeni dolap kapağımıza vidaladığımız menteşeleri daha sonra şarjlı matkap yardımıyla dolap gövdesine vidalayalım.
4.Eski çekmece kapağını çıkaralım:Çekmece kapağının ön yüzünde bulunan vidaları yıldız tornavida yardımıyla sökelim. Çekmece kapağını çekmece kasasından ayıralım.
5.Yeni çekmece kapağını takalım:İlk önce dolap kapağıyla yeni çekmece kapağını kenarlardan eşitleyelim. Sonra çekmece kapağını çekmece kasasının iç tarafından şarjlı matlapla vidalayalım.
7.Kulpları takalım:

Yıldız tornavida yardımıyla kulpları çekmeceye vidalayalım (Kulpları takarken gerçekleştirdiğimiz işlemlerin aynısını, dolap kapaklarının kulplarının takılmasında da uygulayalım).

Neye ihtiyacımız var?
Malzemeler
Menteşe, vida, kulp
Aletler
Yıldız tornavida, şarjlı matkap, gönye, kurşun kalem

İpucu ve püf noktaları: Dolap kapağını çıkartırken, ilk önce menteşenin dolabın iç tarafında bulunan vidalarını sökelim. Böylece dolap kapağını daha kolay çıkartırız. Bu da bize zaman kazandırır. Yeni çekmece kapağını takmadan önce çekmeceyle dolap kapağı arasına 4-5 mm kalınlığında düz bir aparat yerleştirelim. Bu aparat çekmecenin ve dolap kapağının birbirine sürtmesini önler.

- 4.952 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing