Termostatlı Radyatör Vanası ile Tasarruf Edin


Termostatik Radyatör Valfleri ile hem Yasalara uyun, hem de EN kârlısı siz olun…

eca termostatik radyator vanasi

 

Termostatlı Radyatör Vanasıyla %30 Tasarruf Edin.Türkiye’de ısı kontrolünde 50 yılı aşkın süredir teknoloji ve kaliteyi ürünlerinde buluşturan E.C.A., üretimini yaptığı Termostatik Radyatör Valfleri ile, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 2 Mayıs 2007 tarihinde yayınlanan 5627 sayılı EN-VER kanunu olarak bilinen “enerji verimliliği” kanunu kapsamında Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nın Merkezi ısıtma sistemlerine yönelik 14 Nisan 2008 tarihli Resmi Gazete de yayınlanan yönetmeliğinin “Tüketilen enerjiyi sınırlandırabilmek için merkezi ısıtma sistemi kullanan binalarda TS EN 215’e uygun termostatik radyatör vanası kullanılır.” maddesi gereği hem kullanıcıya hem de ülke ekonomisine katkı sağlamaya yönelik EN hesaplı çözümleri sunmaya devam ediyor.

 

E.C.A. Termostatik Radyatör Valfleri, ülkemizde tamamı (gövde grubu+kafa grubu)yerli olarak üretilen ve CEN belgesine sahip ilk ve tek üründür. Bu logo ilgili EN (Avrupa standartlarına) uygunluğun göstergesi olup ürün üzerinde mutlaka aranmalıdır. 57 rakamı da üretici olarak CEN tarafından verilen firmamızı tanımlayan numaradır.
E.C.A. Termostatik Radyatör Valfleri sahip olduğu hassas termostat grubu ile oda sıcaklığındaki değişiklikleri algılayarak, radyatörden geçen su miktarını değiştiriyor. Böylelikle; ortam ısısı istenilen değerde sabit kalıyor. E.C.A. Termostatik Radyatör Valfleri ile sıcaklık ayarı termostatik kafa (volan) üzerindeki değerler seçilerek, oda sıcaklığı 5-29ºC arasında istenilen herhangi bir değere ayarlanabiliyor. Dıştan müdahaleye karşı içten pim yardımıyla istenilen sıcaklığa sabitlenebilen ürün, üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadığı sürece ayarlanan sıcaklığı mekanda sabit bir şekilde muhafaza edebiliyor.

Harici ısı kaynaklarından elde edilen ısıyı algılıyarak bunu doğrudan tassaruffa dönüştüren bir sisteme sahip olan E.C.A. Termostatik Radyatör Valfleri, yakıt tüketiminde ortalama yüzde 30’luk bir kazanç sağlıyor. Böylelikle, kullanılan mekandaki 1ºC’ lik fazla veya gereksiz ısınmanın %6 oranında bir enerji kaybı yaratması önlenerek, enerji giderleri azaltılıyor.
E.C.A. Termostatik Radyatör Valfleri, kullanıcıların cebini rahatlattığı gibi uzun ömürlü, bakım gerektirmeyen ve estetik tasarımı ile de öne çıkıyor.
E.C.A. Termostatik Radyatör Valflerinin Sağladığı Diğer Avantajlar:
• TS EN 215’ e uygunluk özellikleri bir arada kullanıcıya sunuluyor.
• Aynı valfin radyatöre farklı pozisyonlarda bağlantı seçeneği yani termostatik kafada yere paralel veya dik montaj imkanı,
• Kompakt termostatik kafa dizaynı,
• İki farklı tip termostatik kafa seçenekleri,
• Sıvı esaslı hassas termostat,
• Her ortam için ayrı ısı kontrolü yaparak ayrı tasarruf ve konforu birarada sunma imkanı,
Doğrudan radyatör paneline takılan debi iç ayarlı bir sızdırmazlık grubundan oluşan kompakt valf ile vana monte edilmeden önce maksimum debi değeri kullanıcı isteğine göre set edilebiliyor. Böylelikle, istenen en yüksek oda sıcaklığını sağlayan debi önceden belirlenerek, bu değerin üstüne çıkılması engelleniyor. Özellikle okul, hastane ve kışla gibi toplu yaşam alanlarında, ayarlanan sıcaklığın yetkisiz kişilerce değiştirilmesi önlenmiş

- 3.002 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing