Açılır Kapanır Balkon Tasarımı


acilan-balkon

Bloomframe, balkona dönüşebilen ve kullanıcıya esnek ve eğlenceli bir yaşama ve dinlenme alanı sunan yeni bir pencere çerçevesi. Bloomframe penceresi, açılabilir özelliği ile kolaylıkla dış mekanı algılama ve burada vakit geçirme imkanı sağlıyor. Küçük bir hareketle iç mekana doğrudan, ışık, hava ve ek bir alan kazandırılabiliyor.

Birkaç Bloomframe bir arada kullanılarak, bulundukları cepheye göz alıcı bir görünüm kazandırıyor. Farklı bireylerin değişen alışkanlıkları veya değişen mevsim koşulları sayesinde Bloomframe pencereleri, yapının sürekli şekil değiştirmesine neden oluyor.

Devrim niteliğindeki balkon Bloomframe, Amsterdam’dan Hofman Dujardin Mimarlık tarafından tasarlandı ve marka haline getirildi. Hollanda Veldhoven’dan Hurks Geveltechniek Araştırma&Geliştirme Departmanı tarafından geliştirilen tasarım konsepti, fonksiyonel bir prototipe dönüştürüldü. Bloomframe’in prototipi, Hollanda-Utrech 2007 Uluslararası Yapı ve Strüktür Yarışması’nda sunuldu.

Dinamik balkon, yoğun kentsel alanlardaki kompakt yerleşimler için fonksiyonel bir çözüm sunuyor. Bloomframe’in, geleceğin yapı endüstrisinde oldukça önemli bir rol oynaması bekleniyor. Bloomframe pencereleri, farklı yapılarda rahatlıkla kullanılabiliyor. Öğrenci dairelerine pratik bir çözüm, otellerde odalara lüks bir teras sunuyor.

Düğmeye ufak bir dokunuşla 15 saniye içinde yavaşça açılan hareketli balkonun birkaç metrekarelik alanı, iki kişinin zevkle kahvaltı yapabilmesine imkan tanıyor. Hareketli balkon, sağlam katı bir strüktüre sahip olmasının yanı sıra oldukça zarif ve saydam bir görünüm sunuyor.

2008 yılı Reddot Dizayn ödülünü de kazanmıştır.

Teknik Döküman (Pdf)

bloom-frame3bloom-frame2bloom-framebloomframeBALKON-SAGLAMLIK-TESTI

- 1.606 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing