Ece Vahapoğlu’nun Evi


Doğan Kitap’tan çıkan yeni kitabı Öteki’nin heyecanını yaşayan Ece Vahapoğlu’nun, beyaz tonlarının hakim olduğu kendine özgü evine konuk oluyoruz…

Ece-Vahapoglu

Başarılı, yetenekli, güzel bir kadın, Ece Vahapoğlu. O, ilk olarak yazdığı kişisel gelişim kitapları ve ünlü iş adamları ile yaptığı röportajlarla sesini duyurdu. Şimdi köşe yazarlığı, televizyon programcılığı ve sunuculuk yapıyor. 5 dil bilen Ece Vahapoğlu şu sıralar ilk romanını yazıyor ve amatör resim yapıyor. Onu Etiler’deki evinde ziyaret ettik.
Ece Vahapoğlu bir apartmanın giriş katında konumlanmış bahçeli, 70 m2 evine Aralık 2007’de taşınmış. 30 yıllık apartman yaşına göre kendini iyi korumuş, yalın ve modern görünümlü.
Ev bekar bir genç kadın için herşeye yeten, küçük olmasına rağmen alanların fonksiyonel kullanıldığı, rahat, modern, huzurlu, sanatsal, beyaz ve renkli bir ev… 2 oda, bir salon ve yarı açık mutfaktan oluşan evde, beyaz ve krem rengin ağırlıkta olduğu, modern, renkli aksesuarlı bir dekorasyon var. Dekorasyon çalışmaları ev satın alınır almaz başlamış, 5 ay sürmüş. Ece Vahapoğlu, mimar arkadaşlarıyla -Abdullah Burnaz ve Nagehan Açimuz- oturup beraberce çizmiş. Evi epey değiştirip bugünkü kullanışlı haline getirmişler.
Ev ilk girildiğinde çok farklıymış, iç mimarisinde değişiklik yaptıktan sonra çok değişmiş ve çok ferahlamış. Ev adeta yıkılıp yeniden yapılmış. İlk girildiğinde mutfak şimdiki salonun içindeymiş. Mutfak açık yapılarak başka bir bölüme alınmış. Salon genişlemiş. Çalışma masası salona yerleştirilmiş. Arka odada gizli bir çamaşır odası yapılmış. Banyo duvarı yıkılarak genişletilmiş. Parkeler sökülüp, yeniden lamine parke uygulanmış. Mutfağa ise beyaz seramik döşenmiş. Elektrik ve su tesisatı yenilenmiş. Tüm borular değişmiş. PVC sürgülü pencereler monte edilmiş. Bahçe girişine ve pencerelere demir parmaklıklar yapılmış.
Ev genelinde beyaz ve açık krem ana renk. Duvarlar açık bej. Koltuk krem ve kahverengi deri. Aksesuarlar mor, kırmızı ve yeşil renklerde… Özel imalat beyaz parlak lake raşar, çekmeceli dolaplar, TV ünitesi tercih edilmiş. Salonda özel imalat L-koltuk, çalışma masası, plazma TV ve raşara; yatak odasında çift kişilik yatak ve gömme elbise dolabına; diğer odada çek yat, kütüphane, uzun elbise ve palto dolabına yer verilmiş. Banyoda duşakabin, lavabo, tuvalet bulunurken, mutfakta ankastre Siemens beyaz eşya, metal gri renkte, granit tezgah tercih edilmiş. Tüm dolap ve raşar mimarlar tarafından çizilip marangozlara özel sipariş yaptırılmış. Aydınlatma tavandan dimmerli spot ışıklarla sağlanıyor. Camlarda perde, sineklik ve motorlu panjur sistemi üzerine keten stor kullanıldığı görülüyor.
Özetle, Ece Vahapoğlu’nun evi çok sıcak bir ev… Kesinlikle onu yansıtıyor…

SALON.
L-koltuk yerine göre çizilmiş özel imalat. Siyah deri puf ve ahşap orta sehpa özel imalat. Sehpa altında duran halı Step’ten. Mor kaftanlı yağlı boya tablo Güzhan Müstecaplıoğlu’na, Boğaz manzarası yağlıboya tablo ise Sami Eryiğit’e ait. Metal ayaklı aydınlatma Bauhaus’tan alınmış.

Salondaki çalışma köşesi ve televizyon ünitesi özel çizilip beyaz parlak lake yaptırılmış. Yeşil renk masa aksesuarları Nurus’tan. Ofis koltuğu Nurus’un tasarım ödüllü Me Too koltuğu. Televizyon olarak Viera plazma TV kullanılıyor. Ünitede CD ve DVD koleksiyonuna yer verilmiş. Kırmızı şamdan Mudo Concep’ten, Kaplumbağa Terbiyecisi tabak Kapalıçarşı’dan alınmış. Antika saat Antakya’dan. Ece Vahapoğlu ilk yaptığı yağlı boya tabloda çiçekleri resmetmiş. Mevlana figürlü ve Doğu felsefesine yönelik objeler de raşarda yerlerini almış.
Maske bir Venedik seyahati sırasında alınmış. Kırmızı Çin yemeği için tabak takımı Mudo Concept’ten.

“Hedeflerim hiç bitmez. İnsanın hedefi bittiğinde umutları söner, hayatı biter. Ben geleceğe hep ümitle bakan, içi heyecan dolu biriyim. Hayallerim olmadan yaşayamam…”

Mutfak: Mutfak gereçleri Bosch kırmızı seri ve Tefal, Siemens beyaz eşya, ara tezgah mozaikleri Kütahya Seramik’ten. Açılır kapanır ham ahşap masa ve tabureler Mudo Concept’ten alınmış.

Hol: Koridordaki siyah/beyaz fotoğrafar Diagonal’ın özel baskısı, hediye. Beyaz lake çekmeceli dolap özel imalat. Bambu bitkiler hediye gelmiş. Ahşap varak ayna Mardin’deki bir antikacıdan alınmış.

İPUCU : Bahçe sandalyelerini balkon duvarına yanyana asmak, hem düzenli bir görüntü sağlıyor, hem de yerden kazandırıyor

Kütüphane IKEA’dan. Kitaplar Ece Vahapoğlu’nun herşeyi.

Hol: Girişteki kırmızı metal dolap Mudo Concept’ten. Ece Vahapoğlu’nun yatak odasından bir görünüm.

Yatak odası: Yatak takımı ve etajer İstikbal’den, başucu lambası Bauhaus’tan, duvara asılı kırmızı dolap ise Mudo Concept’ten. Yatağın karşısındaki balıklı tablo Aslı Özok’a ait. Yatak başının arka duvarındaki tablo ise bir Gustav Klimt reprodüksiyonu. Yerdeki krem rengi yün post IKEA’dan alınmış.

- 3.306 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing