ACUN ILICALI’NIN OFİSİ


ACUN ILICALI’NIN OFİSİ

Dört katlı Acun Production yapım şirketinde sıklıkla ham ahşap ve paslanmaz çelik kullanılırken, yere uygulanan beton görünümlü epoksi mekanla bütünlük sağlanmış.

 

Mimari ve iç mimari işlerinin tümünün IPD Mimarlık tarafından yapıldığı ofise, dışarıdan fazla bir şey alınmamış; koltuklar, sandalyeler, masalar, mutfaktaki detaylar ve bahçedeki bank, mekan için özel olarak tasarlanmış. Mutfakta ve ofis içinde, minimum alanda maksimum kullanımı sağlayan amorf masa, mekana sıra dışı bir hava katmış. Toplantı odasında tüm ahşap alanlarda olduğu gibi meşe tercih edilirken, masanın etrafındaki sandalyeleri tasarlarlarken rahatlık ön planda tutulmuş. Toplantı odasındaki raflarda duran aksesuarlar Acun Ilıcalı’nın motosiklet tutkusunu vurguluyor. Masa üzerine yerleştirilen çelik konstrüksiyonlar ofis kısmında askılık ve raf olarak kullanılırken, mutfakta ise bakliyatların konumlandırıldığı şık detaylar olarak karşımıza çıkıyor.

Kapı girişindeki bekleme köşesinde farklı bir bank kullanılmış. Çelik konstrüksiyonla tavana asılmış, ayaksız bank, yanındaki Philippe Starck tasarımı sehpa ile bekleme durumunun sıkıntısını unutturabilecek şirinlikte…

Endüstriyel görünümüne rağmen oldukça sıcak, renkli ve neşeli bir ev ortamını hatırlatan mutfak, tüm elemanlarıyla IPD Mimarlık tarafından mekan ve sahiplerinin gereksinimleri doğrultusunda tasarlanmış.kokuları yayılmaya başlıyor. Yemeğe çok düşkün olduğunu söyleyen Ilıcalı’nın mutfağında bizi Bolu Mengen’den ofis için getirilmiş aşçı Serdal Çifçi karşılıyor. Sonradan öğreniyoruz ki ustamızın yemeğinin müptelaları ofise sık sık uğrar olmuş. Ustamız burada insanların canı ne isterse onun yapıldığını, saatin öneminin olmadığını, pasta ve tatlıların hep hazır bulunduğunu söylüyor. Ofiste çalışan herkes bir yarışma ya da şans oyunu havasına girmiş. Fotoğrafçımız Engin Aydeniz’in çatal, kaşık ve bıçakların karışık halde yerleştirildiği saklama kaplarından hangisinde kaşık olduğunu sorması üzerine ustamızın ”Şansına, hangisini çekersen…” demesiyle biz de bu havaya girmiş olduk.

Binadaki bütün camlar yemyeşil bahçeye açılıyor. Yaz aylarında barbekü partilerinin verildiği bahçe, oldukça davetkar bir görünüme sahip.

Ofiste bir de Acun Ilıcalı’nın eşi Zeynep Ilıcalı’nın odası bulunuyor. Bu oda mekandaki en romantik alan. Odada eski bir koltuk elden geçirilip mavi çiçek desenli kumaşla kaplandıktan sonra, antikacıdan alınan çalışma masasının önüne yerleştirilmiş. Koltuğun yanındaki saatli ilginç sehpayı, Zeynep Ilıcalı çok beğenip Amerika’dan buralara taşımış. Bu odanın duvarlarındaki resimler ünlü bir ressamın elinden çıkmışçasına değerli, çünkü onları küçük kızları Leyla yapmış. Beyaz rafın üzerinde duran bez bebek ise bir hayranları tarafından yapılıp gönderilmiş.

- 14.627 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “ACUN ILICALI’NIN OFİSİ”

  1. zeyneb ilicali diyor ki:

    meraba acun abi nasilsiniz ofisiniz cooooooooooooooooook guzel maaaaaaaaaaaaaaaaaaaasallah iyi gunlerde oturun insallah.sizi ve karinizi cocuklarinizi cooooooooooooooook seviyorum hepsi bir birinden tatli masallah.

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing