Ajda Pekkan’ ın Evi


Ünlü sanatçı Ajda Pekkan, Arnavutköy’deki apartman dairesini yaşam tarzına uygun olarak çizdirmiş. Son derece sade ve modern döşenen bu ihtişamlı ev, ünlü sanatçının rafine beğenilerini gözler önüne seriyor

“Hayata sağlam yerden bakmaya çalışıyorum ve karşılığını da alıyorum” diyen Ajda Pekkan, yemek büfesinin üzerinde duran Güngör Mobilya’dan aldığı aynayı çok seviyor.

Yıllardır yorumladığı şarkılarla yüreklere seslenen, zevkli giyimiyle adından söz ettiren Ajda Pekkan, Arnavutköy’deki evinin kapılarını InStyle Home’a açtı. Arnavutköy’de bir korunun içinde yer alan bu apartman dairesi oldukça modern döşenmiş. Sade ve Uzakdoğu işi mobilyalar dengeli kullanılarak salonda güzel bir armoni yakalanmış. Aile fotoğrafları ise salonun başköşelerini kapmış. Evin tüm duvarları beyaz. Salonda az ve öz ama zevkli aksesuvarlar dikkat çekiyor. Şık cam şamdanlar, eski varak ayna, gümüş tepsi içinde eski görünümlü cam şişeler buraya renk katmış.

KARDEŞİ ALT KATINDA YAŞIYOR
Süper Star, kendisi gibi ışık saçan evindeki yaşantısını şu sözlerle anlatıyor: “Sabah yatakta kahvaltı yapmaya bayılırım. Yatakla zor vedalaşanlardanım. Uykucu olduğumdan değil… Salon ofisim aslında. Yan taraftaki daire asıl yaşam alanım. Yatak odam, banyo ve giyinme odam o tarafta…” Pekkan, eve taşınmadan önce içini kendi yaşam tarzına uygun bir şekilde çok kullanışlı çizdirmiş. 10 yıl önce site yapılırken almış bu iki daireyi. “Kız kardeşim de hemen alt katımda. Evlerimizin dekorasyon tarzı benzer” diyor. Bir ara sırf köpekleri ve kedileri var diye Polonezköy’de yaşamış. “Neyse ki yakında yine bahçeli bir yaşama geçeceğim ve onları da orada mutlu mesut göreceğim. Lokasyon seçimlerimi onlara göre belirliyorum. Sırf bu yüzden Boğaz’da oturmayı çok arzu etsem de, kedili köpekli yaşamıma uygun olmayacağından vazgeçmiştim bu sevdadan” diye anlatıyor Pekkan ve ekliyor: “Seyahat ettiğim için evimi çok özlüyorum bazen. Buranın sıcak ve rahat olması için elimden geleni yaptım. Çoğu mobilya özel yapıldı.”

RAFİNE DETAYLAR
Aslında gurme olduğunu ama kendini tuttuğu için mutfağa girmediğini söyleyen ünlü sanatçı, “Ne iş yaparsam yapayım hakkını vermeyi seviyorum. Yemek yapacaksam da ocağın başında ben olmalıyım ve yemek kokmalıyım” diye konuşuyor. Ajda Pekkan, formunu ormandaki yürüyüşler ve eve gelen trainer’ı sayesinde koruduğunu söylüyor: “Sabahtan akşama bakımlar yapan biri zannedilirim. Halbuki alakası yok. Yoğun iş tempomdan evimle bile ilgilenemiyorum çoğu zaman. İşimde çok detaycıyım. Evde artık teferruatlarla uğraşacak hâl kalmıyor bende.” Pekkan, sahnede şatafatlı ve gösterişli giyiniyor olabilir ama evinde sadeliği ve asaleti vurgulayan rafine detayların kadını. “Özel hayatımda kendimle ve ruhumla örtüşen şeylere yer var sadece” diyor ve bunu evinde de başardığını kanıtlıyor.

* İŞTE AJDA PEKKAN’IN EVİNDEN FOTOĞRAFLAR…

- 7.958 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing