Hareketli Modüler Duvar Sistemleri


DORMA Variflex Modüler Bölme Duvar Sistemi

Düşünce özgürlüğünün mekana yansıması
DORMA-Hüppe Hareketli Bölmeleri, farklılaşan mekan boyutlarını günümüz gereksinimlerine uyarlamak için çok geniş bir yelpazede alternatifler sunar ve esnek mekan bölümlerinde birliktelik ve iletişimi sağlayan bir atmosfer yaratır. DORMA Hüppe, iç tasarım ve hareketli hareketli bölmeler sektöründe yılların geitrdiği bilgi birikimi ve tecrübe ile, kalite, fonksiyon ve çeşitlilik odaklı, akıllı çözümler sunar. DORMA Hüppe Hareketli Bölmeler estetik görünüşleri ve güvenilir çalışma teknolojisiyle, yeni ve farklı alanlar yaratarak varolan mekanın verimliliğini arttırır.

 

 

 

 
 

 

Esneklik ve konfor
DORMA HÜPPE Variflex serisi, estetik görünümünün yanında üstün teknolojisi ve pratik sistemleriyle mekanda ihtiyaç duyulan en fazla boşluğu ortama kazandırarak, istenilen fonksiyona göre bölümlemeye olanak sağlar. Bu özelliği ile büyük salonlar, alışveriş merkezleri, showroom ve banka şubelerinden; iş merkezlerindeki konferans salonu, eğitim daları ve ofis ortamlarına kadar her mekan ve gereksinim için mükemmel çözüm sunmaktadır.
Variflex Manuel (M) sistem Variflex sistemini oluşturan hareketli bölme duvar üniteleri, asma tavan içine gizlenmiş ray profili içinde sessizce hareket ederler. Hareket kolu ile serbest hale getirilen ünite, çok az bir kuvvet uygulayarak, manuel olarak hareket ettirilir ve park alanına götürülür. Zeminde herhangi bir klavuz rayına ihtiyaç duyulmaz.
Variflex, mekanların kolay ve hızlı bir şekilde bölünebilmeleri için manuel kullanımın yanı sıra yarı otomatik kullanım seçeneğini de sunar. Bu üç alternatif de günlük kullanımlar için denenmiş ve ekonomik işlermesinin yanı sıra modern konferans teknolojilerini tamamlayan çözümler oldukları anlaşılmıştır

Ses yalıtımı konusunda liderlik
Mekanları görsel olarak bölmenin yanı sıra, hareketli bölme duvar sistemlerinin, mekanlar arası ses yalıtımını sağlamak ve ortamın akustik özelliğini arttırmak gibi fonksiyonları vardır. DORMA Hüppe Hareketli Bölme Duvar Sistemleri’nin ses yalıtım değerleri, yapılan yeniliklerle hep daha iyiyi elde etmek üzere, uluslararası test enstitüleri tarafından sürekli olarak test edilir ve onaylanır. Sistemin 60 dB’e varan ses yalıtım değeri, bitişik odada bulunanların gürültüden rahatsız olmayacağının garantisidir. Bölme duvar ünitesinin gövdesine klipsle takılabilen ve serbest hareket eden yüzey panelleri, yapıdan kaynaklanan gürültünün iletilmesini bloke eder, böylece çok yüksek ses değerlerinin hafiflemesini sağlar. Klipsli paneller, yeni dekora uygunluk veya zarar gördüğü için istenildiği zaman değiştirilebilir, buda günlük kullanımda esneklik sağlar. DORMA Hüppe Hareketli Bölmeler, yüksek ses yalıtımı, farklı yüzey kaplamaları ve çok fonksiyonları çözümlerin istendiği alanlarda ideal çözümler sunar. Delikler ve kesikler açarak oluşturulan özel akustik paneller sesin yutulmasını ve yansıtılmasını sağlayarak ortamın akustik kalitesini arttırmayı hedefler.Ses yalıtımı konusunda en iyi değerlere ulaşabilmek için bu konunun projenin tasarım safhasında tartışılması ve projenin bir parçası olarak planlanması çok önemlidir.

Yangın önleme tedbirleri benzersiz bir emniyet sağlar.
DORMA Hüppe, yangın emniyeti ile ilgili tüm gereksinimleri karşılayacak akıllı çözümler sunar. Avrupa birliği, yangın dayanımı için EN 1364-1 normunu standardize etmiştir ve DORMA Hüppe, Variflex serisi ürünlerin testlerinde bu normu kullanmaktadır. Deniz aşırı seyahat eden gemiler için yangın dayanım testleri IMO (International Marine Organization), US. Cost Guard a göre yapılmıştır.Ne kadar karmaşık ve zor hareketli bölme duvar sistemi istenirse istensin DORMA Hüppe Variflex her zaman çözümü sağlayacağı gibi tasarım ve fonksiyon açısından her türlü kişisel istekleri tatmin edecektir. 

Ünite tiplerinde çeşitlilik
DORMA Hüppe Variflex, en alışılmadık ölçülere sahip alanları bile bireysel ihtiyaçlara uygun hale dönüştürebilir. Sistemin esnekliği ve çeşitliliği, yüksek veya eğimli tavana sahip mekanlarda veya eğrisel alanlarda bile mükemmel çözümü garanti eder ve gerektiğinde düz, açılı, çokgen ve hatta eliptik bölümlenme planı sağlanabilir.
Variflex serisi içinde her türlü tasarım ihtiyacına cevap verecek kapı üniteleri, camlı üniteler, eğrisel üniteler ve hatta açılı köşe üniteleri vardır. Tasarım unsuru ne olursa olsun DORMA Hüppe en iyi çözümü sağlayacaktır.
 
Farklı ray tipleri ve park seçenekleri
DORMA Hüppe Hareketli Bölme Duvar Sistemleri’nde farklı özellikte serilerin farklı ray sistemleri vardır. Ses izolasyon değeri, yükseklik, ağırlık bu farklılığı yaratan etkenlerdir. Fakat ray sistemi ne olursa olsun Variflex serisi üniteler biraraya geldiklerinde minimum yer kaplayacak şekilde dizilirler.
Alan kaybının fazla olmaması ve tasarım bütünlüğünü bozmaması açısından, park alanlarının yerlerine projenin planlanma safhasında karar verilmelidir. 

MODÜLER DUVAR SİSTEMİ RENK VE MODEL KARTELASI İÇİN TIKLA

Hareketli Duvar Sistemleri [Maurer Yapı Sistemleri]
Uygulama Videoları 1 – Uygulama Videoları 2Uygulama Videoları 3 Uygulama Videoları 4

1 haftada teslim
MAURER YAPI SİSTEMLERİ İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Gültepe-Bacadibi Ortabayır Mah. Dereboyu Sok. İmaj Apt. No:20 K:1 D:7
4. Levent/İstanbul (Kanyon Alışveriş Merkezi Yanı)

Tel.: (0212) 269 32 52-51     Fax: (0212) 269 32 50

E-mail : maurer@maurer.com.tr

- 1.626 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing