Sertap Erener ve Demir Derkan’ın Evleri


Ahşap yemek masası ve sandalyeler İKEA’dan alınmış. Adressistanbul’daki La Capria Rome’dan alınan renkli kilim salona renk katıyor. Yemek masasının üzerinde Habitat’ın tabakları duruyor, vazo Cumba’dan. “Tanrılar Okulu dönüp dönüp okuduğum kitaplardan,” diyor orta sehpanın üzerindeki kitapları işaret ederken.

Tepe Home’dan alınan süet kanepenin önünde Cumba’nın ahşap sehpası duruyor. Hasır puf İKEA’dan. Şamdanlar Nil Ata’dan, mumlar Habitat’tan alınmış. “Evde vanilya kokulu mumlar tercih ediyorum daha çok,” diyor Demirkan.

“Çok seyahat edince, başınızı koyduğunuz yere evim demeye başlıyorsunuz. Ama insanın kendi evi başka tabii. O yüzden içime dönerim burada,” diyen Demirkan 2000 yılından beri altı albüm çıkartmış.

Mutfak tezgahı İKEA’dan alınmış. “Yıllardır evde yapılan yemeklerde ağzına yağ koymadığını anlatan Demirkan bunun çok faydasını gördüğünü anlatıyor. “Form tutmak için de yıllardır esmer pirinç, makarna, bol sebze, balık ve sıfır yağ var hayatımda” diyor

Odalardan biri giyinme odasına dönüştürülmüş evde. Raydolap’a yaptırılan dolapların bir tarafı Erener’in, diğer tarafı Demirkan’ın kıyafetlerine göre organize edilmiş. “Seyahat öncesi son hazırlıklar tamam,” diye anlatıyor Demirkan.

Yatak ve lake komodinler İKEA’dan alınmış. Yatak örtüsü, yastıklar, ayna, halı ve lambalar Habitat’tan. “Yatak odasında renk sevmiyorum, düz beyaz ve gri tonları beni dinlendiriyor” diyor Demirkan.

- 7.492 - 0

Related posts:

loading...*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing