Ali Ağaoğlu’nun Evi


Ali Ağaoğlu evinin kapılarını medyaya açtı, İşte evi ve yaptığı röportajın detayları.

Ali Ağaoğlu, İstanbul’da ve şehir dışında yaptığı konut projeleriyle artık marka haline gelmiş bir isim. Ataşehir’de bulunan evine doğru yola çıktığımızda “Acaba nasıl bir insanla karşılaşacağım” diye soru işaretleri vardı kafamda ama Ali Ağaoğlu, basında ve televizyon ekranlarında göründüğünün aynı, yani hep güleryüzlü ve içten. Çekim yaptığımız süre boyunca bizi esprileriyle kahkahaya boğan, hatta kimi şakalarıyla da korkutan Ali Bey, röportajımızda da dediği gibi gerçekten içindeki çocuğun büyümesine izin vermemiş, Günde 16-18 saat çalışacak kadar işine aşkla bağlı ama bir yandan da çocuklarını asla ihmal etmeyen çok iyi bir baba. Üstelik çapkınlık iddialarına da son derece karşı ve ilişkilerinde de istikrarlı.

Zaten Petek Ertüre ile uzun süredir devam eden ilişkisi de bu sözünü kanıtlıyor. Lükse düşkünlüğü ve 20’ye yakın lüks arabasıyla da adından söz ettiren Ağaoğlu ile Ataşehir’deki 2500 metrekarelik evinde buluştuk. Bu görkemli evi siz de görün istedik.

Bu evinizi ne zaman yaptırdınız?

Yaklaşık iki sene oldu sanırım.

Şu anda kaç tane eviniz var?

Bana kapı çok! Burası kızım, oğlum ve annesinin yaşadığı ev. Ben de her zaman çocuklarımın yanında olmaktan mutluluk duyarım ve burada sık kalırım o yüzden. Eşimle 12 senedir ayrıyım ama her zaman çocuklarımın yanındayım.

Gördüğüm kadarıyla oldukça büyük bir ev burası. Biraz evinizi anlatır mısınız bize?

Bu ev 2500 metrekare. Kaç odalı olduğunu da vallahi hiç hatırlamıyorum. Herhalde 12-15 kadar oda var.

Peki, kendinizi hangi evinizde daha rahat hissediyorsunuz?

Burası çocuklarımın kaldığı ev, dolayısıyla benim için ayrı bir önemi var. Onlar her zaman benim başımın tacıdır. Aynı zamanda Vaniköy’de bir yalım var. Orası da çok keyif aldığım bir evdir. Altunizade’de bir ahşap köşküm var, orada da 5 yaşındaki oğlum yaşıyor. Onun yanına da sık sık giderim.

Hayatınız bütün bu evler arasında gidip gelmekle geçiyor o zaman.

Evet, biraz öyle oluyor aslında. Ben kaçta yatarsam yatayım saat 07.00’da kalkarım ve 08.00’da işimin başında olurum, yani hayatımın 4’te 3’ü işimde geçiyor.

Ali Ağaoğlu’nun çocukları olarak aslında çok geniş imkanlara sahip bir şekilde dünyaya geldiler. Bu imkanların içinde şımarmamaları için onlara nasıl bir eğitim verdiniz?

Her zaman onlara şunu söylemişimdir: “Yaptığınız bir harekette ‘babam duyarsa kızar’ diye değil, ‘babam duyarsa, üzülür’ diye düşünerek hareket edin”. Neticede çocuklarıma kızabilirim, sinirlenebilirim. Karadenizliyim, benim sinirim çabuk geçer ama üzüntü kolay kolay geçmez. Bugüne kadar da çocuklarım beni en ufak bir şekilde bile üzmemişlerdir. Özellikle Alican, yaşı gereği de kendi sorumluluklarını bilen, çevresinde lider konumunda olan ve sözünü dinleten bir genç olmuştur. Hiçbir zaman şımarıklık yapmamıştır. Aynı şekilde kızım ve küçük oğlum da öyledir. Bugüne kadar her zaman Ali Ağaoğlu’nun çocukları olma sorumluluğunu taşıdılar ve bundan sonra da taşıyacaklarına inanıyorum.

Sizin için hep ‘sonradan görme’ denildi ama siz aslında aileden zengindiniz, değil mi?

Babam 1946 yılında İstanbul’a gelmiş ve çok başarılı olmuş bir işadamıdır. İyi bir tüccar, iyi bir sanayici ve iyi bir müteahhitti. Lise zamanımda da benim altımda en son model BMW, Mercedes arabalar oldu. Her zaman kolejlerde okudum. 1977 senesinde babamla kuşak çatışması nedeniyle ayrıldım ve kendi işimi kurdum ama özellikle çocukluğum, hep belli bir seviyenin üzerinde geçti.

- 16.798 - 0

Related posts:

loading...



*-*
You can leave a response, or trackback from your own site.

2 Responses to “Ali Ağaoğlu’nun Evi”

  1. prefabrik diyor ki:

    çok başarılı ürünler son zamanlarda yenilemeyi düşündüğüm ürünler hakkında güzel fikirlere sahip oldum.

  2. aysu diyor ki:

    güzelllll ;)

Leave a Reply

*

1 -- 11
Powered by WordPress | Free Cell Phone Sale at iFreeCellPhones.com. | Thanks to Palm Pre Blog, Game Soundtracks and Conveyancing